Na potrzeby rozszerzenia dydaktyki o wiedzę z zakresu obsługi oprogramowania szpitalnego AMMS został przygotowany zintegrowany system obsługi szpitala w oparciu o produkt firmy ASSECO AMMS.

System został zaopatrzony w potężną rzeczywistą, zanonimizowaną bazę danych pacjentów i przypadków, dzięki którym studenci mogą szczegółowo zapoznać się z pracą opartą o najpopularniejszy system szpitalny wraz z pełnym odzwierciedleniem realnych warunków panujących w przyszłej pracy lekarza.

Dostęp do systemu jest realizowany za pomocą dowolnego komputera lub tabletu wykorzystując przeglądarkę internetową, łącząc się z serwerem bazodanowym oraz aplikacyjnym.

Dodatkowo system został wyposażony w podstawową bazę leków, dostępną dla użytkowników.

Planujemy rozszerzenie bazy leków do rzeczywistej, aktualnej, obowiązującej na terenie naszego kraju.

System został zintegrowany z oprogramowaniem aptecznym służącym do wystawiania recept, zrealizowaliśmy pełną integrację z platformą P1, w obszarze edukacyjnym.

Użytkownik systemu AMMS może w czasie rzeczywistym wystawiać recepty, które następnie są realizowane w zintegrowanym systemie firmy Kamsoft KS Apteka, zainstalowanym na Wydziale Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu w Jednostce Farmacji Aptecznej.