“Asertywność to więcej niż mówienie „nie” – webinar dla nauczycieli akademickich i pracowników SUM”

04.04.2024, 9.00 – 11.00 (czwartek)

Opis webinaru:

Zapraszamy serdecznie wszystkich nauczycieli akademickich i pracowników na webinar poświęcony tematyce asertywności. To szkolenie skierowane jest do wszystkich, którzy pragną poszerzyć swoje umiejętności komunikacyjne, rozwijać asertywne zachowania oraz budować trwałe i efektywne relacje zarówno w środowisku zawodowym, jak i prywatnym.

Podczas webinaru:

• Przedstawimy fundamenty koncepcji asertywności, wyjaśniając, co to dokładnie oznacza w kontekście komunikacji.
  • Omówimy, dlaczego asertywność to kluczowy element skutecznej komunikacji i budowania zdrowych relacji.
  • Przedstawimy różne strategie, które pozwalają wypracować asertywne zachowania, umożliwiające wyrażanie swoich myśli i uczuć w sposób zdecydowany, ale szanujący innych.
  • Dowiesz się, jak skutecznie komunikować swoje potrzeby, emocje i oczekiwania, dbając jednocześnie o utrzymanie pozytywnych relacji z otoczeniem.
  • Przyjrzymy się ciekawej analogii, porównując, dlaczego żyrafa ma przewagę nad szakalem, co wniesie nowe spojrzenie na asertywność.

Webinar to nie tylko okazja do zdobycia wiedzy, ale również do praktycznego rozwijania umiejętności, które mają bezpośrednie zastosowanie w życiu zawodowym i codziennym. Dołącz do nas, aby odkryć pełen potencjał asertywności i naukę skutecznej komunikacji. Zapraszamy wszystkich nauczycieli akademickich i pracowników do udziału w tym praktycznym webinarze!