“SUM w drodze” – mamy dofinansowanie z GZM

Po ogromnym sukcesie projektu “W SUMie studiuj” w ramach którego organizowaliśmy zajęcia dla uczniów szkół średnich na terenie kampusu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, postanowiliśmy stworzyć analogiczne warsztaty, ale w formie wyjazdowej.  W naszym nowym projekcie “SUM w drodze” to prowadzący będą odwiedzać szkoły, co eliminuje konieczność dojazdu grup na teren uczelni.  Warsztaty skierowane są do uczniów szkół średnich zafascynowanych medycyną i pragnących w przyszłości studiować kierunki medyczne. Oprócz tego, zaprezentujemy również zaawansowane programy wykorzystujące wirtualną (VR) i rozszerzoną rzeczywistość (AR) w nauce anatomii, stomatologii oraz chirurgii.

Podobnie jak “W SUMie studiuj!”, projekt “SUM w drodze” współfinansowany jest przez Metropolitarny Fundusz Wpierania Nauki w latach 2022-2024.

Harmonogram zajęć i zapisy pojawią się już wkrótce, dlatego zachęcamy do śledzenia strony projektu.