Zostaliśmy zaproszeni do udziału w Dniach Otwartych Wydziału Zdrowia Publicznego w Bytomiu, które odbywały się w dniach 12-13 marca. Wydarzenie oferowało niepowtarzalną okazję do zapoznania się z różnorodnością kierunków studiów oferowanych na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, bo na bytomskim wydziale można podjąć naukę na kierunkach takich jak:

• dietetyka,
  • zarządzanie ryzykiem zdrowotnym,
  • trener zdrowia,
  • zdrowie publiczne,
  • koordynator medyczny,
  • bezpieczeństwo i higiena pracy

W trakcie Dni Otwartych mieliśmy przyjemność zaprezentować nasze najnowsze osiągnięcia, w tym innowacyjny symulator VR “Anatomia” oraz holograficzny obraz serca w technologii rozszerzonej rzeczywistości.

Ponadto, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w unikatowych pokazach i degustacjach kuchni molekularnej, a dzięki możliwości zbadania analizy składu ciała, pomiaru stężenia azotanów w żywności czy przymierzenia fantomu otyłości, goście mogli zgłębić wiedzę na temat szeroko pojętej opieki zdrowotnej.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że podczas imprezy mogliśmy podzielić się naszą pasją oraz najnowszymi osiągnięciami z zakresu nowych technologii w dydaktyce medycyny .