Nasze zadania

O nas

Nasze zadania

• Wspieramy procesy dydaktyczne w zakresie nauczania na odległość z wykorzystaniem technologii informatycznych.

• Wzbogacamy standardowe formy dydaktyczne o treści udostępniane on-line w formie wykładów i testów przygotowanych przez nauczycieli akademickich.

• Koordynujemy działania związane z funkcjonowaniem i rozwojem kształcenia zdalnego, w tym kształcenia podyplomowego.

• Wspieramy użytkowników w zakresie wykorzystania systemów zdalnego nauczania.

• Uczestniczymy w opracowaniu oraz uruchamianiu i realizacji kursów doskonalących.

• Prowadzimy szkolenia dla nauczycieli akademickich/pracowników Uczelni w zakresie doskonalenia umiejętności miękkich oraz obsługi systemów i narzędzi zdalnego nauczania.

• Administrujemy i zarządzamy systemami zdalnego nauczania.

• Rozwijamy techniki i narzędzia kształcenia na odległość.

• Doskonalimy jakość kształcenia zdalnego.

• Optymalizujemy procesy zdalnego nauczania we współpracy z jednostkami naukowo-dydaktycznymi oraz dopasowujemy je do potrzeb indywidualnych jednostek.

• Monitorujemy procesy zdalnego nauczania.

• Wspieramy pracowników Uczelni podczas sesji egzaminacyjnych w zakresie technicznego przygotowywania zaliczeń/egzaminów w formie pisemnej – papierowej i pisemnej – elektronicznej.

• Współpracujemy z Uczelnianym Zespołem ds. Jakości Kształcenia.